بخش بازرگانی: 4-32132961 034  فکس: 32132965 034    بخش اجرایی: 7-32132966 034  فکس:32132968 034
دوشنبه 10 آذر 1399
انتخاب محصول براساس شرکت سازنده
انتخاب محصول براساس عناوین
بوستر پمپ

بوستر پمپ

امروزه با زیاد شدن جمعیت شهری,و درپی آن احداث مجتمع های مسکونی آپارتمانی چند طبقه و دخالت عوامل مختلف از قبیل نشتی و خرابی لوله های آبرسانی ، افتهای ناشی از اتصالات در مسیر جریان ، افزایش تقاضای آب در ساعات اوج مصرف و ... نیاز به یک سیستم تقویت فشار آب مناسب برای مصرف کنندگان واحدهای آپارتمانی جهت تامین فشار مناسب و یکسان در تمام طبقات ، ضروری به نظر می رسد. شرکت آتیه کویر در راستای تامین نیاز بازار ، اقدام به طراحی و تولید انواع بوسترپمپ در دورهای ثابت و متغیر با رعایت استانداردهای لازم نموده و مشتریان محترم می توانند از طریق اداره فروش این شرکت اقدام به خرید این نوع محصولات نمایند.

آتیه کویر تولید کننده انواع بوستر پمپ در کرمان

 

چرا بوستر پمپ دور متغیر؟

در برخی موارد دیده شده که برای یک مجتمع آپارتمانی چند واحدی، برابر تعداد واحدها ، پمپ درنظر گرفته می شود و هر واحد پمپ مخصوص به خود را دارد که این امر علاوه بر هزینه اولیه ، مصرف برق وآلودگی صوتی ، استهلاک و تعمیرات زیادی را نیز به ساکنین مجتمع تحمیل می کند. علاوه بر این موارد ، در زمان خرابی ، تا زمانیکه پمپ تعمیر شود ، آب واحد مربوطه قطع خواهد بود. این درحالیست که آب مصرفی کل واحدهای مجتمع را می توان تنها با یک دستگاه بوستر پمپ دور متغیر تامین نمود.

booster2

عملکرد بوسترپمپ

درمجموعه بوستر پمپ دور متغیر ، فشار خروجی توسط یک سنسور به صورت آنلاین کنترل و به محض اینکه یک مصرف کننده نسبت به برداشت(مصرف) آب اقدام نماید ، فشار خروجی کاهش یافته و با کاهش فشار در خروجی ، پمپ اول با دور آرام راه اندازی می شود و هر چه میزان مصرف افزایش یابد ، دور پمپ نیز افزایش خواهد یافت تا نسبت به میزان مصرف به دور نامی برسد و در صورت نیاز به فشار بیشتر ،سیکل مذکور برای پمپ بعدی و پمپهای بعدی تکرار خواهد شد.

vertical booster

یک مثال ساده

در بوستر پمپهای دور متغیر اگر یک الکتروپمپ با توان 2 کیلووات در مدارمصرف قرار گیرد، مصرف برق آن 2 کیلووات نیست و برق مصرفی آن متناسب با میزان برداشت (مصرف) آب خواهد بود و تنها در زمانی این الکتروپمپ 2 کیلووات برق مصرف میکند که با حداکثر ظرفیت کار کند ، که در بیشتر مواقع اینطور نبوده و با افزایش مصرف آب ، دور پمپ افزایش یافته تا به دور نامی و حداکثر توان خود یعنی 2 کیلووات برسد. درصورتیکه میزان برداشت (مصرف) آب بیشتر از توان یک پمپ باشد ، پمپ دوم وارد مدار می شود و این موضوع در صورت نیاز ادامه پیدا می کند تا پمپهای بعدی نیز وارد مدار شوند.

اجزاء تشکیل دهنده بوستر پمپ دور متغیر

پمپها، شیر آلات و اتصالات و قطعات الکتریکی و الکترونیکی مانند الکتروموتور ها و تابلو برق و فرمان که با اشکال مختلف از نظر شکل ظاهری در کنار هم قرار میگیرندمجموعه بوستر پمپ را تشکیل می دهند.

spares


 

موارد کاربرد

آبرسانی وتامین فشار ساختمانهای مختلف مانند برجها،بیمارستانها،مدارس، سالنهای تفریحی و ورزشی ، مجموعه های صنعتی، کارخانجات، مجتمع های مسکونی و آپارتمانی و تامین آب سیستمهای اطفاء حریق ، مصارف کشاورزی و آبیاری.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرها

جستجو